Będą nowe centra zdrowia psychicznego

Narcyz zdrowie psychiczne
<p>Efektem ma być utworzenie 34 nowych centrów.</p>Shutterstock
4 maja 2022

Aż 34 placówki dołączą do pilotażu centrów zdrowia psychicznego (CZP). W sumie będzie ich 75, a pod ich opieką znajdzie się 4,5 mln osób. Takie zmiany przewiduje rozporządzenie skierowane już do publikacji. Jednak aby rozpocząć działalność, centra muszą jeszcze zawrzeć umowy z NFZ.

Lista CZP jest załącznikiem do rozporządzenia w sprawie programu pilotażowego w centrach zdrowia psychicznego, zatem za każdym razem, gdy ich grono się powiększa, jest ono zmieniane. Ostatnia nowelizacja oczekuje na ogłoszenie, a dzień po tym wejdzie w życie.

Liczba centrów zwiększy się z 41 do 75. Do pilotażu dołączą kolejni realizatorzy, ale duża część nowych centrów zostanie utworzona przez podmioty, które biorą w nim już udział. Tak będzie np. w przypadku stołecznego Instytutu Psychiatrii i Neurologii, który od początku trwania pilotażu prowadzi CZP dla dzielnicy Mokotów, a teraz ma objąć opieką również mieszkańców Ursynowa i Wilanowa, czy w przypadku Szpitala Klinicznego im. dr. J. Babińskiego w Krakowie, a także innych dużych placówek, które planują otwarcie centrów dla mieszkańców kolejnych dzielnic lub powiatów.

Pozostało 72% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Autopromocja
381453mega.png
381455mega.png
381148mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.