Już rok czekamy na decyzję Komisji Europejskiej, czy zgodzi się na zmiany w pracach nad systemem e-Zdrowie. Rynek zastygł w oczekiwaniu, a przetargów praktycznie nie ma.
Przez pierwsze trzy kwartały tego roku na nowe e-systemy służba zdrowia wydała tylko 6,8 mln zł, gdy rok temu było to 209 mln i niemalże 10-krotnie mniej niż nawet dwa lata temu. Trochę lepiej wygląda rynek zamówień publicznych na utrzymanie systemów informatycznych w szpitalach i placówkach ochrony zdrowia. W tym przypadku w tym roku kontrakty podpisano na 57,16 mln zł, gdy rok temu była to kwota 51,16 mln, ale już w 2014 r. ponad 75 mln.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.