Zamieszanie wokół branżowej fuzji, groźba dymisji prezesa KHW i próby ratowania kopalni Krupiński bezpośrednio u prezesa PiS – górniczy thriller nabiera tempa.
Najpóźniej dziś, zgodnie z obietnicą daną stronie związkowej kilkanaście dni temu, w siedzibie Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) powinni się stawić szefowie resortu energii, by ogłosić decyzję dotyczącą przyszłości spółki. KHW ma zachować samodzielność albo wejść w skład Polskiej Grupy Górniczej (PGG), podwyższając o ponad 1 mld zł stan jej zobowiązań. Do momentu zamknięcia tego wydania DGP wizyta właścicielska w KHW nie została zapowiedziana. W piątek związki zawodowe wystosowały do resortu pismo w tej sprawie.
15 listopada resort energii miał się spotkać z bankami, którym KHW jest winny 1,2 mld zł. Z naszych informacji wynika, że do spotkania nie doszło, banki na fuzję się zbyt chętnie nie godzą, zaś prezes KHW Tomasz Cudny zagroził dymisją w przypadku decyzji o fuzji KHW z PGG (obie spółki sprawy nie komentują).
Załóż konto lub zaloguj się
i zyskaj dostęp na 14 dni za darmo.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.