Odbiorą górnikom deputat węglowy. Będzie z tego dym

Górnik
Węgiel emerycki drenuje budżety pogrążonych w tarapatach spółek węglowych.ShutterStock
27 lutego 2014

Deputat węglowy drenuje budżety pogrążonych w tarapatach spółek węglowych. Jego roczny koszt to 355 mln zł. Ale to się już kończy.  Resort gospodarki daje zielone światło dla jego likwidacji. Będą trudne rozmowy ze związkowcami.

1687436-janusz-steinhoff-byly-wicepremier.jpg
Wyniki spółek węglowych są coraz gorsze
1660341-janusz-steinhoff.jpg
Janusz Steinhoff były wicepremier i minister gospodarki

Węgiel emerycki drenuje budżety pogrążonych w tarapatach spółek węglowych. Emerytom przysługuje dożywotnio od 2,5 lub 3 ton węgla rocznie. Zamiast węgla można wziąć gotówkę: według obecnych stawek po 597 zł za tonę. Jak wylicza resort gospodarki, z węglowego przywileju korzysta ponad 250 tys. emerytów, a jego roczny koszt to 355 mln zł.

Pozostało 99% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png