Operator przechowa dane o rozmówcy przez dwa lata

Obowiązek przechowywania danych
Obowiązek przechowywania danychDGP
16 czerwca 2008

Operatorzy telekomunikacyjni będą musieli przechowywać przez dwa lata nie tylko dane dotyczące połączeń telefonicznych, ale również połączeń internetowych.

W Ministerstwie Infrastruktury trwają prace nad gruntowną zmianą prawa telekomunikacyjnego. Chociaż stosowny projekt został przyjęty przez Radę Ministrów w lipcu ubiegłego roku, to po zmianie ekipy rządzącej zajęto się nim ponownie.

- Z ministerstwa musi wyjść propozycja dobrej ustawy, w której zostaną wyważone interesy regulatora, przedsiębiorców i konsumentów. Zdecydowaliśmy się podzielić projekt na dwie części. Pierwsza zawiera przepisy, które są pilniejsze ze względu na potrzebę lepszego dostosowania prawa do regulacji unijnych - tłumaczy Jacek Łosik, dyrektor departamentu telekomunikacji Ministerstwa Infrastruktury.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.