Autopromocja

Trojka proponuje Grekom: Pracujcie sześć dni, także w soboty

5 września 2012

Międzynarodowi kredytodawcy, ratujący Grecję przed bankructwem, zasugerowali temu krajowi wydłużenie tygodnia roboczego do sześciu dni - informuje w środę BBC na swej stronie internetowej, przyznając, że jest to "jedna z nieoficjalnych propozycji".

BBC powołuje się na bliżej nieokreślony "dokument", z którym miała okazję się zapoznać, a który zawiera propozycje dotyczące liberalizacji greckiego rynku pracy i zwiększenia wpływów do budżetu.

Inspektorzy trojki - Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego - mają przybyć do Grecji w tym tygodniu, by ocenić, czy kraj ten czyni wystarczająco duże postępy w reformowaniu finansów publicznych. W październiku oczekiwany jest ich raport, który zdecyduje o tym, czy Grecja otrzyma kolejną transzę drugiego już pakietu ratunkowego.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.