Autopromocja

Rynek reklamy wzrośnie mimo zawirowań

11 sierpnia 2011

Mimo obecnych problemów na rynkach wydatki na reklamę wzrosną w tym roku o 5 proc. – szacują analitycy domu mediowego Starlink.

– Do tego wyniku powinny przyczynić się przede wszystkim zwiększone inwestycje w takich sektorach, jak: finanse, handel, leki OTC oraz telekomunikacja – mówi Lidia Kacprzycka, dyrektor generalna Starlinku.

Jak wynika z opublikowanego wczoraj raportu, w I półroczu firmy zwiększyły nakłady na promocję o 4,9 proc. Według analityków domu mediowego motorem wzrostu były zwiększone nakłady banków, które przeznaczyły na promocję o 21,9 proc. więcej niż rok wcześniej. Gorzej wypadła największa branża – producenci dóbr szybko zbywalnych (FMCG – która po raz pierwszy w ciągu ostatnich pięciu lat zanotowała spadek wydatków reklamowych. – Jest to związane z redukcją inwestycji kilku globalnych koncernów. Ta tendencja może się utrzymywać w kolejnych miesiącach – dodaje Lidia Kacprzycka.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.