Sprzęt RTV i AGD podrożeje o 50 zł

10 marca 2008

Przy zakupie lodówki, pralki czy telewizora zapłacimy opłatę depozytową. Zostanie ona zwrócona, gdy oddamy stare urządzenie do sklepu lub punktu zbiórki.

ZMIANA PRAWA

Ministerstwo Środowiska proponuje, aby przy zakupie nowego urządzenia RTV lub AGD pobierano opłatę depozytową. Takie rozwiązanie zawiera projekt nowelizacji ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz.U. z 2005 r. nr 180, poz. 1495 z późn. zm.), nad którym pracuje resort środowiska. Zmiany mają wymusić na klientach oddawanie zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do sklepów lub punktów zbiórki.

Opłaty depozytowe

Unia Europejska wymaga, aby w Polsce zbierano rocznie 4 kg zużytego sprzętu na jednego obywatela (dziś zbiera się 0,2 kg takich odpadów).

Pozostało 88% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png