Autopromocja

Giganci dzielą rynek LPG

Rynek gazu płynnego w Polsce
Rynek gazu płynnego w PolsceDGP
23 listopada 2010

AMERYKAŃSKI UGI, ROSYJSKI NOVATEK oraz Gaspol, należący do holenderskiego SHV, mają ochotę na przejęcie gazowych aktywów Orlenu oraz BP Polska.

Jak się dowiedzieliśmy, PKN Orlen jeszcze w I kwartale przyszłego roku wystawi na sprzedaż swój segment butli z gazem. – Zmodyfikowaliśmy swoją strategię rozwoju. Butle nie są dla nas segmentem wiodącym, stąd decyzja o rezygnacji z inwestycji – potwierdza Marek Balawajder, prezes Orlen Gazu, spółki córki PKN Orlen.

Dużo chętnych

Według naszych informacji inwestycją interesuje się Novatek, drugi po Gazpromie rosyjski koncern gazowy. Spółka kilka tygodni temu przejęła już inną firmę branży LPG w Polsce – Intergaz-System. Apetyt Novateku jednak rośnie, a 9-proc. udział Orlenu w rynku butli wydaje się szczególnie atrakcyjny.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.