Autopromocja

Polisę można kupić za pośrednictwem banku

25 sierpnia 2011

Nie trzeba już wycieczki do ubezpieczyciela, aby kupić polisę. Coraz popularniejsze staje się w Polsce bancassurance, czyli wykorzystanie banków do sprzedaży ubezpieczeń.

Rosnące zainteresowanie ubezpieczycieli tym kanałem sprzedaży bierze się z częstotliwości kontaktów między bankami i ich klientami. Jest ona zdecydowanie większa, niż ma to miejsce w przypadku ubezpieczycieli i ich klientów. Po zakupie polisy klient nie ma już żadnego interesu (poza sytuacją, w której musi zgłosić szkodę i uzyskać odszkodowanie), by kontaktować się ze swoim towarzystwem.

Inaczej jest w przypadku banków. Z popularnego internetowego ROR-u klienci mogą korzystać nawet codziennie. To powoduje, że coraz więcej banków daje im możliwość zakupu polisy za pośrednictwem sieci.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.