Rolnicy zbierają dużo i większość magazynują. Dużego wzrostu cen zboża nie będzie

pole owsu owies uprawa rolnictwo żniwa wieś zboże
<p>Dostawy zboża spadły o kilkadziesiąt procent rok do roku – wynika z sondy, którą DGP przeprowadził w skupach.</p>dziennik.pl / Konrad Żelazowski
16 sierpnia 2022

W skupach ruch znacznie mniejszy niż przed rokiem, ale zbiorniki wypełnione są ziarnem po brzegi. Ceny spadają. Ci, którzy liczą na duży wzrost, mogą się rozczarować

Dostawy zboża spadły o kilkadziesiąt procent rok do roku – wynika z sondy, którą DGP przeprowadził w skupach. Nasi rozmówcy twierdzą, że rolnicy decydują się na magazynowanie surowca. – Liczą na kolejny wzrost cen. Taką politykę przyjęło 80 proc. rolników – mówi przedstawiciel skupu Agro-Mierzej z Mazowsza. Jego zdaniem nie postępują tak tylko ci, którzy nie mają wolnej przestrzeni do składowania. Podobne głosy słychać od innych przedstawicieli tej branży.

– Mamy o 40 proc. mniejsze dostawy zboża niż przed rokiem – słyszymy od przedstawiciela F.H.U. Gawor z Opolszczyzny, firmy, która na co dzień współpracuje z 500 rolnikami.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.