Autopromocja

Era w rękach T-Mobile

Konkurencja na polskim rynku telekomunikacyjnym
Konkurencja na polskim rynku telekomunikacyjnymDGP
16 grudnia 2010

Polski rynek telekomunikacyjno-medialny czeka przyspieszenie. Deutsche Telekom zaprowadzi teraz swoje porządki w Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Zygmunt Solorz-Żak może spróbować przejąć Cyfrę+ i opanować połowę rynku płatnej telewizji, o ile nie sięgnie po większy kąsek – Polkomtel. To możliwe scenariusze kreślone po zakończeniu sporu o udziały w PTC między Deutsche Telekom, Vivendi, Skarbem Państwa i Elektrimem, za którym stoi medialny Zygmunt Solorz-Żak.

Finał konfliktu

Operator sieci Era w całości trafi w ręce Deutsche Telekom. W zamian zapłaci Vivendi i Elektrimowi dodatkowe 1,4 mld euro (1,125 mld dla Francuzów). W 2006 r. przelał już 0,7 mld euro. W sumie 51 proc. udziałów w PTC będzie go więc kosztować 2,1 mld euro. To także cena za zakończenie wreszcie wszystkich kosztownych sporów prawnych, które zaczęły się w 2004 roku. Wtedy Deutsche Telekom zaskarżył do trybunału arbitrażowego w Wiedniu Elektrim za to, że spółka Zygmunta Solorza-Żaka przeniosła kontrolny pakiet udziałów w Erze do zależnego Elektrimu Telekomunikacja. Pomagał mu w tym francuski koncern medialny Vivendi.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.