Atakujące w Donbasie wojska rosyjskie pokrywają ogniem Wuhłedar i Bachmut w obwodzie donieckim, a w sąsiadującym obwodzie ługańskim Rosjanie podjęli nieskuteczne próby ataku - informują w środę ukraińskie władze regionalne.

W ciągu minionej doby Rosjanie nie przerywali ostrzałów na całej linii frontu w obwodzie donieckim - relacjonuje portal Ukraińska Prawda. Pod ogniem znalazły się miasta: Wuhłedar, Marjinka, Awdijiwka, Bachmut, Siwersk i Łyman. Rankiem w środę pod zmasowanym ostrzałem artyleryjskim znalazło się centrum Awdijiwki.

W obwodzie ługańskim siły ukraińskie odparły ataki w rejonie miejscowości: Makiejewka, Newske, Czerwonopopiwka, Szypyliwka i Biłohoriwka.

Rosjanie w ciągu minionej doby ostrzelali łącznie dziesięć obwodów Ukrainy. W obwodzie połtawskim - jak podała agencja Ukrinform - obrona przeciwlotnicza strąciła dziesięć dronów. Ostrzeliwane są północne regiony kraju - obwody czernihowski i sumski. Na południu, w obwodzie zaporoskim, celem ostrzałów była infrastruktura cywilna w 17 miejscowościach.

Rosną straty wśród ukraińskiej ludności cywilnej. W ciągu minionej doby w rosyjskich ostrzałach zginęło pięcioro mieszkańców obwodu chersońskiego, a także trzy osoby w obwodzie donieckim i jedna w charkowskim. (PAP)

awl/ mms/