Zdaniem Łukaszenki Białoruś powinna się skupić na produkcji własnej broni palnej.

„Nie zamierzamy nikogo zwyciężać. Powinniśmy nanieść nieakceptowalne straty przeciwnikowi i obronić siebie i swoje rodziny. (...) Jeśli dojdzie do jakiegoś konfliktu, wojny, każda rodzina, struktury terytorialne powinny być wyposażone w broń palną. Wtedy wróg, przeciwnik, będzie widział, że nie chce mieć z nami do czynienia” – oświadczył Łukaszenka podczas narady poświęconej przemysłowi zbrojeniowemu.

„W obecnych okolicznościach bardzo ważna jest kwestia wyposażenia naszych sił zbrojnych w nowoczesną broń. Właśnie taką, która jest potrzebna dla struktur siłowych” – powiedział Łukaszenka, cytowany przez państwową agencję prasową BiełTA.

Reklama

Zachodnie sankcje, jak ocenił, nie będą mieć wpływu na białoruski kompleks zbrojeniowy, ponieważ „nie ma on rozbudowanych więzi z tymi, którzy grożą nam (władzom Białorusi – PAP) sankcjami”. „Nie mamy silnych zależności i kontaktów z Ameryką, UE. Z tymi, z którymi współpracujemy w dziedzinie produkcji uzbrojenia, mamy oczywiście dobre relacje” – dodał Łukaszenka.