Rosja: Strzelanina w centrum Groznego, zginęli dwaj policjanci

Rosyjska policja
Rosyjska policjaShutterStock
28 grudnia 2020

W centrum Groznego, głównego miasta Czeczenii, napastnicy zaatakowali policjantów; w strzelaninie zginęło dwóch funkcjonariuszy - podały w poniedziałek rosyjskie agencje prasowe. Według sprzecznych doniesień jeden lub dwaj napastnicy zostali zabici.

Do strzelaniny doszło na skrzyżowaniu ulicy Mira i ulicy noszącej imię rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Mieszkańcy usłyszeli strzały i zobaczyli dwóch ludzi leżących na ziemi - relacjonuje kanał informacyjny Mash na komunikatorze Telegram. Zabitymi są funkcjonariusze patrolu policyjnego.

Agencja Interfax podała następnie, że dwaj napastnicy zbiegli, a później - że obaj zostali zabici. Z kolei agencja TASS podaje, powołując się na swoje źródła, że zastrzelony został jeden z nich.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.