Albo silna, bezpieczna Polska w zjednoczonej Europie albo samotny i pogrążony w chaosie kraj wystawiony na rosyjskie prowokacje i dywersję - o tym będą wybory europejskie. Nie stać nas na niską frekwencję - napisał w niedzielę premier Donald Tusk.

Znaczenie wyborów europejskich dla bezpieczeństwa Polski

"Albo silna, bezpieczna Polska w zjednoczonej Europie albo samotny i pogrążony w chaosie kraj wystawiony na rosyjskie prowokacje i dywersję - o tym będą wybory europejskie. Nie stać nas na niską frekwencję. Taka lekcja z dzisiejszych wyborów" - napisał premier na platformie X.

Przebieg drugiej tury wyborów samorządowych w Polsce

W niedzielę odbywa się druga tura wyborów samorządowych; głosowanie w godzinach od 7 do 21. Druga tura wyborów wójta, burmistrza lub prezydenta miasta odbywa się w 748 miejscach. O fotel prezydenta walczą kandydaci m.in. w 9 miastach wojewódzkich: w Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Toruniu, Wrocławiu i Zielonej Górze.

O północy z piątku na sobotę rozpoczęła się cisza wyborcza przed drugą turą wyborów samorządowych, która potrwa do końca głosowania, czyli do godz. 21 w niedzielę.(PAP)

oloz/ mhr/ mhr/