W sobotę i niedzielę będzie działać specjalna infolinia dla wyborców z Łodzi, chcących uzyskać informację lub potwierdzić adres obwodowej komisji wyborczej, w której będą mogli oddać głos w niedzielnych wyborach samorządowych. Osoby mające problemy z poruszaniem się i nie będące w stanie samodzielnie dostać się w niedzielę do lokali obwodowych komisji wyborczych będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu.

Infolinię uruchomi łódzki magistrat. Informacje dotyczące wyborów w Łodzi będzie można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu: 42 638 56 85. Będzie on czynny w sobotę w godzinach 8-16 oraz w niedzielę 7-21, czyli w godzinach otwarcia obwodowych komisji wyborczych.

Bezpłatny transport do lokali wyborczych

Osoby mające problemy z poruszaniem się i nie będące w stanie samodzielnie dostać się w niedzielę do lokali obwodowych komisji wyborczych będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu samochodami Zakładu Przewozu Osób Niepełnosprawnych Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Dla osób z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności

Dotyczy to osób z niepełnosprawnościami posiadających ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Aby zamówić transport należy w piątek i sobotę w godz. 9-19 oraz w niedzielę w godz. 6-20 skontaktować się z dyspozytorem MPK pod numerem telefonu: 42 672 14 15.

Przewozy będą realizowane w niedzielę w godz. 7-21.