Jarosław Kaczyński to idealny przykład na to, jak ważna jest rzetelna edukacja seksualna i jak czasem dramatycznie wychodzą jej braki - oceniła ministra edukacji Barbara Nowacka, komentując niedzielną wypowiedź prezesa PiS na temat małej liczby urodzeń w styczniu.

Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Leżajska, mówił m.in., że "mamy za sobą pierwszy miesiąc w dziejach Polski od bardzo długiego czasu, gdzie urodziło się poniżej 20 tys. dzieci". "Do tej pory było zawsze więcej, a w tych czasach, kiedy był boom demograficzny, to dużo mniej liczna niż dzisiaj Polska, dała 800 tys. dzieci rocznie" - dodał. "To jest rzeczywisty problem, ale przy pomocy nielegalnej imigracji, go z całą pewnością nie rozwiążemy" - stwierdził także lider PiS.

Nowacka komentuje wypowiedź Kaczyńskiego

Do wypowiedzi Kaczyńskiego na temat małej liczby urodzeń odniosła się w niedzielę wieczorem na platformie X ministra edukacji Barbara Nowacka.

"Pan Kaczyński to idealny przykład na to, jak ważna jest rzetelna edukacja seksualna i jak czasem dramatycznie wychodzą jej braki" - napisała Nowacka. Według niej to także dowód na to, że "w szkole w XXI wieku musi być inaczej niż za czasów, gdy prezes PiS do niej uczęszczał".