Z uwagi na protesty rolnicze trwają utrudnienia w ruchu w województwach dolnośląskim i pomorskim. Wyznaczono objazdy drogami lokalnymi.

Dolnośląskie

Protestujący rolnicy zablokowali węzeł autostradowy Brzezimierz na autostradzie A4 w pobliżu Oławy na Dolnym Śląsku. Nie można tam wjechać ani zjechać z autostrady – poinformowały służby drogowe. Utrudnienia mogą potrwać kilkanaście godzin.

Dyżurny oddziału GDDKiA we Wrocławiu poinformował, że w niedzielę protestujący rolnicy zablokowali węzeł drogowy Brzezimierz przy autostradzie A4w pobliżu Oławy na Dolnym Śląsku.

„Ruch na autostradzie się odbywa, ale pojazdy jadące zarówno w stronę Katowic, jak i Wrocławia nie mogą zjechać na tym węźle. Niemożliwy jest też wjazd na autostradę” – przekazał dyżurny.

Protest i utrudnienia potrwają do godz. 22.00.

Pomorskie

Z uwagi na protesty rolnicze zablokowane jest rondo łączące drogi krajowe nr 55 i 90 w Kwidzynie – informuje GDDKiA. Wyznaczono objazdy drogami lokalnymi.

Dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku Rafał Taranowski poinformował w niedzielę przed południem, że z uwagi na protesty rolnicze polegające na blokadzie ronda łączącego drogi krajowe nr 55 i 90 w Kwidzynie wyznaczono objazdy drogami lokalnymi.

Utrudnienia mogą potrwać do godz. 18.00.