W przyszłym tygodniu chcemy zawrzeć porozumienie z Polską Grupą Górniczą (PGG) w sprawie cen węgla w 2023 r. - poinformował w środę prezes PGE Wojciech Dąbrowski. Dodał, że liczy na utrzymanie spadkowego trendu dotyczącego cen węgla.

Szef PGE Wojciech Dąbrowski w środę wieczorem na antenie Polsat News był pytany m.in. o negocjowaną umowę z Polską Grupą Górniczą (PGG) na dostawy węgla do spółki w 2023 r.

"Prowadzimy dyskusję, (...) w ciągu kilku dni, w przyszłym tygodniu, zamierzamy zawrzeć porozumienie (z PGG - PAP), jeśli chodzi o cenę węgla na przyszły rok" - odpowiedział.

Dąbrowski pytany był też, co może się stać z cenami węgla w przyszłym roku i czy jest szansa, że spadną. Szef PGE powiedział, że liczy na to, iż trend spadkowy się utrzyma.

Przypomniał, że Polska nie jest "bezludną wyspą" i ceny węgla w kraju są związane z cenami za granicą. Przyznał jednocześnie, że w ostatnich tygodniach ceny węgla spadają. "Zakładam, że ten trend się utrzyma. Na razie nie mamy w swoich analizach wzrostu cen węgla, ale sytuacja jest dynamiczna" - powiedział.

Prezes PGE podkreślił, że funkcjonujemy w czasie kryzysu energetycznego wywołanego agresją Rosji na Ukrainę. To spowodowało m.in. wzrost cen nośników energii w tym węgla. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ mmu/