W poniedziałek Tyszka poinformował, że po siedmiu latach odchodzi z Kukiz’15. "Niestety moje drogi z Pawłem Kukizem się rozeszły; chciałem i nadal chcę tworzyć alternatywę dla PiS i PO" - oświadczył i zapowiedział, że zostanie posłem niezrzeszonym.

Według ustaleń Interii w przyszłym tygodniu Tyszka miałby dołączyć do koła poselskiego Konfederacji. Jak podał w poniedziałek portal, były członek Kukiz'15 dołączyłby do koła w zamian za pierwsze miejsce na liście wyborczej Konfederacji.

Tyszka w rozmowie z PAP odniósł się do tych doniesień. "Prowadzę rozmowy z różnymi środowiskami. Gdy się zakończą, to podzielę się wynikami" - powiedział.

Reklama

Do tej pory koło Poselskie Kukiz'15 - Demokracja Bezpośrednia liczyło czterech posłów. Po odejściu Tyszki, w kole będzie zasiadać trzech posłów: przewodniczący Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko oraz Stanisław Żuk.

Tyszka w kadencji 2015-2019 był wicemarszałkiem Sejmu. W 2019 roku do parlamentu dostał się z list PSL, z którym formacja Pawła Kukiza zawarła przedwyborcze porozumienie. Do czasu zakończenia współpracy z ludowcami był szefem sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ ann/