W nocy z wtorku na środę doszło do próby przekroczenia granicy w okolicach Czeremchy. Grupa 35 osób przy pomocy białoruskich funkcjonariuszy forsowała granicę. Polscy funkcjonariusze byli oślepiani laserami i światłem stroboskopowym, w ich stronę rzucano kamienie i kawałki drewna - poinformowała PAP rzecznik Straży Granicznej por. Anna Michalska.

Jak dodała por. Michalska, "grupie migrantów udało się przejść kilka metrów za linię granicy. Następnie wszystkie osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy". Do incydentów doszło również na odcinkach granicy w okolicach Kuźnicy i Dubicz Cerkiewnych. W Dubiczach Cerkiewnych polski patrol był oślepiany laserem z samochodu służb białoruskich – powiedziała PAP rzecznik Anna Michalska. Z kolei "w Kuźnicy polski posterunek został obrzucony kamieniami" – dodała. Sprawcy nie są znani.

Ostatniej doby zanotowano 51 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Funkcjonariusze SG wydali 6 postanowień o opuszczeniu terytorium RP.Od początku roku Straż Graniczna zanotowała około 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie było 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys.

autor: Jakub Sadowski