W weekend Nowa Lewica wybierała współprzewodniczących w kolejnych województwach m.in. łódzkim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim i zachodniopomorskim. Nowymi współprzewodniczącymi partii zostali m.in. Tomasz Trela, Dariusz Wieczorek i Andrzej Szejna.

Za nami półmetek wojewódzkich kongresów partii. W ten weekend delegaci i delegatki wybrali władze wojewódzkiej Nowej Lewicy w kolejnych województwach. Za trzy tygodnie kończymy kongresy wojewódzkie i jako Nowa Lewica - formacja polityczna, która połączyła się na bazie dawnego SLD i Wiosny Roberta Biedronia rusza z ofensywą programową - powiedział PAP rzecznik Nowej Lewicy Artur Jaskulski.

Kolejnymi nowymi współprzewodniczącymi zostali wybrani w sobotę i niedzielę: w woj. łódzkim Tomasz Trela z frakcji SLD i Anita Sowińska z frakcji Wiosna, w woj. warmińsko-mazurskim Władysław Mańkut z frakcji SLD i Monika Falej z frakcji Wiosna, w woj. lubelskim Jacek Czerniak z frakcji SLD i Sylwia Buźniak z frakcji Wiosna, w woj. kujawsko-pomorskim Piotr Hemmerling z frakcji SLD i Jacek Warczygłowa z frakcji Wiosna, w woj. świętokrzyskim Andrzej Szejna z frakcji SLD i Grzegorz Żmuda z frakcji Wiosna oraz w woj. zachodniopomorskim Dariusz Wieczorek z frakcji SLD i Katarzyna Kotula z frakcji Wiosna.

Współprzewodniczącym Nowej Lewicy w województwie lubuskim został wybrany poseł Bogusław Wontor. Drugie stanowisko współprzewodniczącego nie zostało obsadzone, gdyż na kongresie w Zielonej Górze byli tylko delegaci frakcji SLD, zabrakło delegatów Wiosny - poinformowały lokalne media.

Wybory współprzewodniczących wojewódzkich Nowej Lewicy - po jednym z frakcji SLD i Wiosny - rozpoczęły się 23 października br. od Dolnego Śląska. W tym regionie współprzewodniczącymi Nowej Lewicy zostali poseł Krzysztof Śmiszek oraz Arkadiusz Sikora (SLD).

Kolejne kongresy wojewódzkie odbędą się w Opolskiem (10 listopada), na Śląsku (20 listopada), w Mazowieckiem, Podlaskiem i Pomorskiem (27 listopada), Wielkopolskiem (28 listopada), a jako ostatnie nowe i wspólne władze wybierze Małopolska i Podkarpacie (4 grudnia).

9 października br. dokonano wyborów współprzewodniczących Nowej Lewicy, którymi zostali Włodzimierz Czarzasty (z frakcji SLD) i Robert Biedroń (z Wiosny). Wybrano wtedy także sekretarza generalnego i 14 wiceprzewodniczących Nowej Lewicy.