Chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę deklaruje 37 proc. badanych, na Koalicję Obywatelską - 25 proc., a na Polskę 2050 Szymona Hołowni - 14 proc. - wynika z najnowszego sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Na kolejnych miejscach znalazły się Konfederacja (11 proc.) i Lewica (7 proc.).

Jak wynika z najnowszego badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, "w polskiej polityce mamy okres względnej stabilizacji". "Swoje poparcie zachowują - z niewielką stratą - PiS i KO. Wciąż bardzo dobrze wyglądają notowania Konfederacji. Bardzo słaby wynik Polskiego Stronnictwa Ludowego. Do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań" - napisano.

Chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 37 proc. badanych, co oznacza spadek o 1 punkt w porównaniu z poprzednim sondażem.

Na Koalicję Obywatelską planuje oddać głos 25 proc. badanych, co również oznacza spadek o 1 punkt procentowy.

Bez zmian poparcie dla Polski 2050 Szymona Hołowni - 14 proc.

Na Konfederację głos oddałoby 11 proc. badanych, co oznacza wzrost o 2 punkty procentowe.

1 punkt traci Lewica, na którą wskazało 7 proc. respondentów.

Poniżej progu wyborczego znalazły się: Kukiz'15 z wynikiem 2 proc. (wzrost o 1 punkt proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 1 proc. (spadek poparcia o 1 punkt).

Co setny wyborca wskazał również na Porozumienie Jarosława Gowina; oznacza to wynik taki sam jak w zeszłym tygodniu.

Deklarowana frekwencja wynosi 61 proc. - wzrost o 1 punkt w porównaniu z poprzednim badaniem.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1090 osób w dniach od 1 do 4 października 2021 roku.