W najbliższy wtorek po południu ma się zebrać w Warszawie Rada Krajowa PO - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w Platformie. Rada przyjąć ma prawdopodobnie kalendarz wyborów wewnętrznych w partii, a lider PO Donald Tusk odniesie się do bieżącej sytuacji politycznej.

Na jesieni tego roku upływa czteroletnia kadencja władz Platformy, oprócz wybranego na początku zeszłego roku w głosowaniu powszechnym przewodniczącego PO. Działacze partii muszą na nowo wybrać władze w kołach, powiatach i regionach, a następnie skład Rady Krajowej.

Donald Tusk - jako najstarszy wiekiem wiceprzewodniczący - rządzi Platformą od 3 lipca, kiedy to z kierowania partią ustąpił Borys Budka, obecnie wiceszef i przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że na najbliższy wtorek zostało zwołane posiedzenie Rady Krajowej PO, która prawdopodobnie przyjmie kalendarz wyborów wewnętrznych, a Tusk wygłosi przemówienie, w którym odniesie się do obecnej sytuacji politycznej, związanej m.in. z zawirowaniami w Zjednoczonej Prawicy, krytykowanym przez samorządy, przedsiębiorców i Porozumienie Jarosława Gowina Polskim Ładem oraz sytuacją w mediach.

W czwartek o godz. 18.30 Tusk będzie odpowiadał na pytania internautów. Chat ma być dostępny na Facebooku, na profilu Platformy Obywatelskiej oraz samego lidera PO.