Gramatyka, uzasadniając swoje odejście z Koalicji Obywatelskiej, mówił, iż "wierzy w nową, lepszą politykę" i przekonuje go "myślenie takim dalekim horyzontem, w kategoriach pokolenia, a nie jednej kadencji".

Rozczarowany decyzją Gramatyki jest wiceszef PO Tomasz Siemoniak. "Dowiedziałem się o tym z mediów, nie miałem okazji ostatnio rozmawiać z posłem Michałem Gramatyką. Szkoda, ja go bardzo cenię, jest osobą, która wiele wniosła do pracy naszego klubu. Zna się na różnych kwestiach, jest też prywatnie ciekawą osobą" - podkreślił Siemoniak.

Jak dodał, jest bardzo zaskoczony odejściem swego dotychczasowego kolegi partyjnego. "Nic na to nie wskazywało. To jego decyzja, myślę, że przedstawiał jakieś powody tej decyzji. Trudno mi się do tego odnieść. Ja mam o nim dobre zdanie" - zaznaczył wiceszef PO.

Reklama

Po odejściu Gramatyki klub Koalicji Obywatelskiej będzie liczył 126 posłów, a koło parlamentarne Polska 2050 - siedmioro posłów; (w kole jest też senator Jacek Bury). Gramatyka to już szósty po Paulinie Henning-Klosce, Joannie Musze, Mirosławie Suchoniu, Tomaszu Zimochu oraz senatorze Burym parlamentarzysta, który opuścił KO.

W kole Polska 2050 są także: była posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek (jest przewodniczącą koła) oraz związany w przeszłości z Porozumieniem Wojciech Maksymowicz.