Reklama

Posiedzenie rozpoczęło się od zaprzysiężenia posła Adama Ołdakowskiego. Ten były poseł Samoobrony i PiS zastąpił zmarłego niedawno posła PiS Jerzego Wilka.

W bloku głosowań posłowie mają zdecydować o powołaniu nowego prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Sejmowa komisja sprawiedliwości rekomenduje Sejmowi wybór historyka, obecnego dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku dr. Karola Nawrockiego.

W Sejmie zaplanowane jest też głosowanie nad rządowym projektem noweli ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego. Projekt zakłada rozwój Społecznych Agencji Najmu i rozszerzenie grona najemców, mogących ubiegać się o dopłaty z "Mieszkania na start", czyli drugą częścią tzw. rynkowego pakietu mieszkaniowego.

Głosowane mają być też m.in. poselski projekty ustawy o utworzeniu Akademii Zamojskiej, poselski projekt ustawy o systemie oświaty i ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, a także rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o kołach gospodyń wiejskich.

Zaplanowane jest także głosowanie nad pilnym rządowym projektem zmian w ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Sejm ma głosować nad poprawkami Senatu do kilku ustaw m.in. do nowelizacji ustawy o służbie zagranicznej. Nowela reguluje kwestię pracy kobiet w ciąży, wprowadza definicję członka rodziny i regulacje dotyczące dodatku cywilnego.