Przez ostatnie pięć lat PKN Orlen przeżywa renesans swojego rozwoju. Bardzo mocno inwestujemy, (...) inwestujemy w czasach trudnych, w czasach pandemii, (...) mamy największe inwestycje, które prowadzimy. W historii Orlenu takich nie było - powiedział w poniedziałek prezes zarządu PKN Orlen Daniel Obajtek.

Prezes PKN Orlen podczas poniedziałkowej konferencji dotyczącej inwestycji w budowę kompleksu Olefin III powiedział ,że "Orlen przez ostatnie 5 lat przeżywa renesans swojego rozwoju".

Jak podkreślił "bardzo mocno inwestujemy. Ale również inwestujemy w czasach trudnych, w czasach pandemii. W tym czasie mamy największe inwestycje, które prowadzimy. W historii Orlenu takich nie było" - powiedział Obajtek i dodał, że budowa "silnego, multienergetycznego koncernu, ma zapewnić siłę, dochody, ale również bezpieczeństwo energetyczne Polaków".

"Koncern rozwija się nie tylko w zakresie produkcji paliw, ale stawia bardzo mocno na aktywa za granicą, rozwijamy energetykę" - powiedział Obajtek. "Koncern patrzy również bardzo daleko w przyszłość. Nie będzie przyszłości, jeśli nie będziemy rozwijali nowoczesnej petrochemii. Nowoczesna petrochemia otacza nas wszędzie: w tworzywach, w motoryzacji, w rolnictwie, w branży spożywczej, w farmaceutycznej, wszędzie stosuje się wyroby petrochemiczne" - mówił prezes PKN Orlen na konferencji poświęconej budowie kompleksu Olefin III.

Za ok. 13,5 mld zł PKN Orlen wybuduje do 2024 r. w swym głównym zakładzie produkcyjnym w Płocku (Mazowieckie) kompleks instalacji Olefin III. Jego uruchomienie planowane jest w 2025 r. Według spółki, realizacja inwestycji przyczyni się do wzrostu EBITDA o ok. 1 mld zł rocznie.