Marszałek Senatu wskazał w nagraniu wideo, że niestety po raz kolejny przychodzi nam przygotowywać się do Świąt Wielkiej Nocy w cieniu złowrogiej pandemii.

"Rok temu mieliśmy nadzieję, że ta okrutna choroba minie równie szybko, jak pojawiła się w Polsce i na świecie. Jednak aktualna sytuacja epidemiczna i po prostu zwyczajna troska o zdrowie i życie, nie pozwalają nam spędzić tych radosnych Świąt tak, jak chcielibyśmy, jak nakazuje nasz obyczaj i tradycja" - podkreślił marszałek Senatu.

"Mimo trosk, niech mi będzie wolno w tych świątecznych dniach życzyć Państwu zdrowia i radości" - dodał. "Niech święta będą dla nas wsparciem i źródłem nowej energii na przyszłość. Podarujmy sobie w te święta bliskość, czułość i uważność - choćby tylko w życzeniach, wypowiadanych przez telefon czy internetową kamerę. Niech troska o bliskich, z większością z których nie możemy się teraz spotkać, towarzyszy nam nie tylko w czasie świąt" - powiedział marszałek Senatu.

Reklama

Wezwał, by pamiętać o osobach samotnych, ale też "o lekarzach, pielęgniarkach, ratownikach medycznych i wszystkich pracownikach ochrony zdrowia, którzy z najwyższym poświęceniem walczą o nasze zdrowie, o pacjentach, którzy nie mogą teraz być ze swoimi rodzinami, walcząc z chorobą".

"Pamięć o nich oraz o tych, którzy przegrali walkę z wirusem i innymi poważnymi schorzeniami jest teraz naszym szczególnym obowiązkiem" - podkreślił Grodzki.

Wyraził przekonanie, że "jako naród damy radę przezwyciężyć każde nieszczęście a pomoc i wspieranie innych, często słabszych, niech zawsze będzie naszą dumną narodową cechą, szczególnie potrzebną w obecnych trudnych czasach".

"Mam nadzieję, że to ostatnie święta, które musimy spędzić w cieniu tej straszliwej pandemii. Głęboko wierzę, że następne świąteczne spotkania będą już takie, o jakich marzymy– bezpieczne i radosne. Niech Wielkanoc przyniesie nam wszystkim powiew wiosny, nadzieję i wiarę w lepszy czas" - zakończył swoje życzenia marszałek Senatu. (