Informację o śmierci sędziego Andrzeja Kamińskiego przekazał PAP rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski. Zmarły sędzia miał 65 lat i orzekał w III Wydziale Penitencjarnym i Nadzoru nad Wykonywaniem Orzeczeń Karnych. Pracował do ostatnich dni życia.

"W naszej pamięci pozostanie na zawsze jako człowiek cieszący się powszechnym szacunkiem i uznaniem, a przy tym jako człowiek wobec wszystkich niezwykle uprzejmy, sympatyczny i życzliwy" - podał rzecznik sądu.

Sędzia Kamiński był zakażony koronawirusem, przebieg choroby był niezwykle gwałtowny i zaledwie po kilku dniach sędzia zmarł w szpitalu w Kętrzynie, dokąd go przewieziono.

Andrzej Kamiński był wieloletnim sędzią Sądu Okręgowego w Olsztynie. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Karierę zawodową zaczął w 1979 r. jako etatowy aplikant sądowy. W następnych latach zajmował kolejno stanowiska asesora sądowego, sędziego Wojskowego Sądu Garnizonowego w Olsztynie oraz sędziego Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie.