Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gdzie żyje się najdłużej?

Żyjemy dłużej Już w ubiegłym stuleciu zaobserwowano istotny postęp w wydłużaniu się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach. Ta korzystna tendencja utrzymuje się nadal. Począwszy od lat 50., podczas gdy przeciętna długość trwania życia mężczyzn wynosiła nieco ponad 56 lat i kobiet prawie 62 lata, przez kolejne dekady (wówczas długość życia wzrosła o 3 lata), po lata 90. życie Polaków wydłużyło się. Mężczyźni żyją dłużej o 17 lat, a kobiety o ponad 19.
Żyjemy dłużej Już w ubiegłym stuleciu zaobserwowano istotny postęp w wydłużaniu się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach. Ta korzystna tendencja utrzymuje się nadal. Począwszy od lat 50., podczas gdy przeciętna długość trwania życia mężczyzn wynosiła nieco ponad 56 lat i kobiet prawie 62 lata, przez kolejne dekady (wówczas długość życia wzrosła o 3 lata), po lata 90. życie Polaków wydłużyło się. Mężczyźni żyją dłużej o 17 lat, a kobiety o ponad 19. / ShutterStock
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Komentarze(3)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • tak to wygląda
  2016-06-03 15:20:46
  Na pewno NIE W POLSCE. Mojej znajomej lekarz w szpitalu powiedział, że się nie opłaca leczyć 74-letniej babci.
  0
 • KLEOPATRA
  2016-05-30 17:46:27
  JAK PISZESZ O POLAKACH I DO POLAKÓW TO NAJPIERW NAUCZ SIĘ PISAĆ PO POLSKU ,, POZDRAWIAM REDAKCJĘ ,,, A MYŚLĘ JESZCZE I PYTAM NA WYROST , CZY NIKOMU NIE PRZESZKADZA ??????? ŻE POLACY ŻYJĄ TROSZKĘ DŁUŻEJ.
  4
 • jaro
  2016-07-04 06:00:11
  Do kleopatra, jestes analfabeta a chcesz uczyc pisac innych PO POlsku,napisalas wszystko z duzej litery bo sama nie wiesz co idzie z malej a co z duzej i w dodatku nie w temacie wiec smie sadziec ze jestes psychicznie chora,proponpwalbym leczenie w osrodku zamknietym
  0
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej