PiS sprawuje rządy poprzez „konflikt i podział", a premier Beata Szydło to fałszywy obrońca Polaków - mówiła była premier, wiceszefowa PO Ewa Kopacz podczas czwartkowej Rady Krajowej Platformy. Skrytykowała też rząd m.in. za brak całościowego spojrzenia na Polskę.

"Oni nie patrzą na Polskę jak na całość, wspólnotę, patrzą na Polskę jak na pole bitwy, na którym zawsze żeby ktoś wygrał, ktoś musi przegrać” - mówiła. "Metodą rządzenia tej władzy jest przede wszystkim konflikt i podział" - dodała.

"My wolimy patrzeć na Polskę jak na sumę wspólnych zwycięstw, Polacy mają dość podziałów" - podkreśliła Kopacz.

Skrytykowała rząd m.in. za brak pomocy dla seniorów, chaos w edukacji. "Pan Morawiecki obniża akcyzę na luksusowe auta dla milionerów, a rząd Beaty Szydło podwyższa VAT, który w każdym sklepie w Polsce zapłacą zwykli obywatele" – mówiła. "Te słynne 500 zł trzeba pomniejszyć o to, co po podwyżce VAT zapłacą polskie rodziny" - mówiła Kopacz.

Według niej, polityka społeczna i wydatki socjalne muszą być elementem kompleksowej strategii. "Pomagać doraźnie należy, ale przede wszystkim budować taką przyszłość, w której rodziny, seniorzy, młodzi ludzie wchodzący na rynek pracy będą mieli poczucie spokoju i bezpieczeństwa" - powiedziała

Jak dodała spokój ten burzy dziś spowolnienie gospodarcze, a jego skutki odczują wszyscy Polacy. "Powiem wprost: Beata Szydło to fałszywy obrońca Polaków" - podkreśliła.