Gdy Polska jest pęknięta, jest Polską słabszą; gdy jest zjednoczona, jest Polską silniejszą, zjednoczona wokół niepodważalnej wartości, jaką jest niepodległość - powiedział prezydent Andrzej Duda. Bądźmy razem - zaapelował - bez względu na to, w jakim kto idzie marszu i jakie ma poglądy.

W czwartek wieczorem prezydent wygłosił orędzie z okazji przypadającego następnego dnia Święta Niepodległości.

"Zgodne świętowanie - mówił - będzie znakiem tego, że potrafimy wznieść się jako naród ponad niepotrzebne podziały i spory a także tego, że jesteśmy gotowi wychowywać kolejne pokolenia, dając przykład dojrzałej wspólnoty" - powiedział.

Reklama

"Europa doświadcza dziś trudnych chwil. Związane są one z masową migracją, działaniami wojennymi na wschodzie i południu, terroryzmem, zmianami naruszającymi spójność Unii Europejskiej. To uzmysławia nam, jak bardzo potrzebna jest nam jedność, jedność pomimo różnic poglądów. Gdy Polska jest pęknięta, jest Polską słabszą. Gdy jest zjednoczona, jest Polską silniejszą. Zjednoczona wokół niepodważalnej wartości, jaką jest niepodległość" - powiedział prezydent.

Andrzej Duda życzył Polakom radosnego świętowania. "W poczuciu dumy z naszej tradycji, kultury i wielkiej historii. Bądźmy razem, bez względu na to, w jakim kto idzie marszu i jakie ma poglądy, bo przecież wzrok nas wszystkich zwrócony jest w tę samą stronę: ku dobrej przyszłości naszej Ojczyzny" - zakończył.