Jak informuje rmf24.pl wszystko wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu w Parlamencie Europejskim w Strasburgu będzie debata na temat Polski. W projekcie rezolucji przygotowanym przez największe grupy polityczne, który poznała brukselska korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon, Polska jest krytykowana za sytuację wokół Trybunału Konstytucyjnego, a także decyzję o wycince w Białowieży oraz ustawy: medialną, policyjną i antyterrorystyczną.
Reklama

Dokument wzywa polski rząd, żeby wykorzystał wyznaczone przez Komisję Europejską 3 miesiące na znalezienie kompromisu w sprawie TK. Poza tym eurodeputowani mają zastrzeżenia do szeregu ustaw: medialnej, policyjnej i antyterrorystycznej. Nowością jest wyrażone przez eurodeputowanych zaniepokojenie decyzją ministerstwa środowiska o zwiększeniu wycinki w Puszczy Białowieskiej. Eurodeputowani krytykują też ministra środowiska za zwolnienie 32 z 39 członków Państwowej Rady Ochrony Przyrody za sprzeciw wobec wycinki.

Nie ma na razie krytyki Polski z powodu prawa aborcyjnego, bo nie zgodzili się na to chadecy, ale Zieloni już mają gotową poprawkę w tej sprawie.

Więcej na rmf24.pl