Książka ukazała się nakładem wydawnictwa "Biały Kruk". Jak podaje wydawca, w publikacji znalazł się bogaty artystyczny zapis, oparty na słowie i obrazie, chwil spędzonych z papieżem Franciszkiem w Polsce, także tych nietransmitowanych w tv.

"To zapis wspólnych spotkań, modlitw, radości, entuzjazmu Polaków oraz młodzieży z całego świata. Nie pominięto żadnego punktu wizyty, żadnej homilii, żadnej wypowiedzi; publikujemy także słowa skierowane do biskupów, które papież Franciszek wygłosił podczas zamkniętego dla mediów dialogu z hierarchami polskimi w Katedrze Wawelskiej" – podaje wydawca.

W publikacji znalazła się także historia dotychczasowych Światowych Dni Młodzieży z lat 1986 – 2015, oraz cztery wybrane katechezy, spośród blisko 100 wygłoszonych przez biskupów podczas ŚDM. Są to wykłady metropolity Nowego Jorku kard. Timothy Dolana, metropolity łódzkiego abp. Marka Jędraszewskiego, abp. warszawsko-praskiego Henryka Hosera oraz bp. włocławskiego Wiesława Meringa.

Reklama

Publikacja zawiera także ponad 230 fotografii, m.in. autorstwa Adama Bujaka, Marcina Bujaka i Adama Wojnara, specjalistów od tematyki sakralnej.

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 odbywały się w dniach 26-31 lipca w Krakowie i Brzegach pod Wieliczką. (PAP)