W lipcowym badaniu poparcie dla PiS spadło o 4 pkt. proc. do 36 proc., zaś dla PO wzrosło o 1 pkt proc. do 18 proc. - wynika z badania TNS Polska.

"Wśród osób, które zadeklarowały gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, 36 proc. badanych zapowiedziało zamiar głosowania na Prawo i Sprawiedliwość – to wynik o 4 pkt proc. niższy niż przed miesiącem. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska (18 proc.), której poparcie uległo nieznacznej zmianie w stosunku do poprzedniego miesiąca (wzrost o 1 pkt proc.). Podobny wzrost odnotowano w przypadku poparcia dla .Nowoczesnej Ryszarda Petru (10 proc.). Powyżej progu wyborczego znalazł się również Kukiz 15, który uzyskał wynik o 1 pkt proc. niższy niż przed miesiącem (8 proc.)" - napisano w komentarzu.

"Nieco poniżej progu wyborczego znalazłyby się partie: SLD oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, które w tym miesiącu osiągnęły wyniki na poziomie 4 proc. Pozostałe partie, o które pytano w badaniu – Partia Razem (2 proc.), Partia KORWiN (1 proc.) oraz Twój Ruch (0 proc.) – raczej nie miałyby szans na wejście do Sejmu" - dodano.

Badanie przeprowadzono w dniach 1-6 lipca na próbie 976 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.