- Będą aresztowani różni ludzie. Byli ministrowie, byli urzędnicy Platformy, a także przedstawiciele biznesu - uważa były premier, Kazimierz Marcinkiewicz, w rozmowie z Superstacją o planach politycznych PiS.

Kazimierz Marcinkiewicz: - PiS najpierw zaatakował Trybunał Konstytucyjny, bo konstytucja przeszkadza, następnie szybkie uchwalenie kolejnych ustaw, które są
potrzebne, które dają pełnię władzy dla ministrów PiS a przez to dla Jarosława Kaczyńskiego. Po co im taka inwigilacja, jeśli chodzi o służby, po co ręczne sterowanie w prokuraturze, zastraszanie czy to prokuratorów czy to sędziów ? Oczywiście po to, żeby zrealizować plan. Ten plan to jest jednak zemsta polityczna.

Będą aresztowani różni ludzie. Byli ministrowie, byli urzędnicy Platformy, a także przedstawiciele biznesu. I żeby było jasne: część z nich będzie aresztowana za rzeczywiste przewinienia. Chodzi o to, żeby rozprawić się z III RP, taki jest cel - żeby rozprawić się w sposób doszczętny.Żeby pokazać, że III RP, tak jak PiS mówił przez wiele lat, to są układy, układziki.

Reklama