„Marsz opozycji był wielokrotnie mniejszy niż organizowane przez moje ugrupowanie i jeszcze kompromitacja z tymi liczbami. Hasło marszu zupełnie niezrozumiałe” – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, wicepremier i minister kultury prof. Piotr Gliński. Dodaje, że o maszerujących używa "symbolicznego określenia postkomuniści”.

"To określenie ogólne, które zawiera w sobie kilka kwestii – kwestię interesów, mentalności i pochodzenia, np. instytucjonalnego” – wyjaśnia wicepremier. Grzegorz Schetyna postkomunistą? Zdaniem Glińskiego „przez wiele lat będąc u władzy realizował interesy grup postkomunistycznych w Polsce”.

Władysław Kosiniak-Kamysz? „To jest partia, która wprost wywodzi się z czasów PRL-owskich, czyli z przystawki PZPR-owskiej” – uważa polityk. Pytany o postkomunistyczne korzenie Ryszarda Petru odpowiada: „Jest związany z grupą interesów postkomunistycznego biznesu i biznesu transformacyjnego, który się połączył”. Gość RMF FM uważa, że inaczej trzeba traktować tych, „którzy robili w PRL-u kariery, zbili majątek, albo wystartowali do tworzenia majątku po 1989 roku”.

„Ci, którzy byli w Solidarności -albo zostali wyprowadzeni z Polski, albo nie należą do tych, którzy na polskiej transformacji wygrali” – mówi Piotr Gliński.

Więcej na rmf24.pl