Minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński przeprowadził audyt służb specjalnych - poinformował PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek. Wnioski z dokumentu, który obejmuje lata 2007-2015, wkrótce mają być upublicznione.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek w rozmowie z PAP zdementował także doniesienia "Naszego Dziennika", że powstanie nowy resort, który ma skonsolidować polskie służby specjalne, cywilne i wojskowe: Ministerstwo Bezpieczeństwa Narodowego.

"To są nieprawdziwe informacje. Nie zapadły żadne decyzje, ani nie ma żadnego projektu, który przewidywałby utworzenie superresortu. Jesteśmy świeżo po audycie w służbach specjalnych. Bardzo szczegółowo analizujemy wnioski z tego audytu" - powiedział Bochenek.

"Pewnie będą kiedyś konieczne zmiany legislacyjne, natomiast na tę chwilę nie ma decyzji o zmianach strukturalnych w rządzie" - dodał.

Jak zaznaczył Bochenek, raport nt. działania specsłużb został przeprowadzony przez ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. "Wkrótce, w zakresie prawnie dozwolonym, wnioski z tego audytu zostaną przedstawione opinii publicznej" - podkreślił.

Informacje o audycie przedstawiła także dziennikarzom w Sejmie rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek. "Rząd przeprowadził audyt w służbach specjalnych. Wnioski z tego audytu, które są w nim zawarte, będą ujawnione. Ten audyt obejmuje lata 2007-2015. Być może będą wnioski z tego audytu, chociażby dotyczące wzmocnienia kontroli, nadzoru premiera i rządu nad służbami specjalnymi, natomiast powołanie ministerstwa to fakt medialny" - powiedziała. (PAP)