Dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) John Brennan poruszył kwestię odejścia od władzy prezydenta Syrii Baszara el-Asada podczas wizyty w Moskwie na początku marca - poinformowała w poniedziałek agencja RIA-Nowosti, powołując się na ambasadę USA.

Brennan mówił też o stosowaniu się stron konfliktu w Syrii do obowiązującego zawieszenia walk - dodała rosyjska agencja.

Przyszłość Asada pozostaje główną kością niezgody w międzynarodowych wysiłkach zmierzających do zakończenia pięcioletniej wojny domowej w Syrii. Na odsunięcie Asada od władzy nie zgadza się m.in. Rosja, sojuszniczka syryjskiego reżimu.

Reklama

Cytowany przez Interfax wiceminister spraw zagranicznych Oleg Syromołotow powiedział wcześniej w poniedziałek, że Brennan odbył spotkania m.in. w siedzibie Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), a jego wizyta w Moskwie nie miała związku z początkiem wycofania rosyjskich sił z Syrii.

Rzecznik prezydenta Władimira Putina, Dmitrij Pieskow, powiedział, że podczas pobytu Brennana w Moskwie nie było kontaktów między szefem CIA a Kremlem.