Korea Północna dalej będzie wystrzeliwała satelitów

7 lutego 2016

Korea Północna nie zaprzestanie wystrzeliwania satelitów badawczych. Zapowiada to ambasada tego kraju w Rosji - pisze agencja Interfax.

W komunikacie placówki czytamy, że komunistyczne władze Północnej Korei stawiają na rozwój nauki i technologii. Dlatego będą nadal wystrzeliwały satelity, będące częścią programu kosmicznego - twierdzi Północ. Wystrzelenie dzisiejszego zakończyło się sukcesem - czytamy w komunikacie. "To najlepszy prezent od naszych naukowców dla wielkiego towarzysza i wodza Kim Dzong Una, dla wielkiej partii, wielkiego państwa i narodu".

Japonia, Korea Południowa i Stany Zjednoczone działania Phenianu traktują jako test pocisku. Na wniosek tych państw o 17:00 na nadzwyczajnym posiedzeniu zbierze się Rada Bezpieczeństwa ONZ.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381425mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.