Premier Beata Szydło zapowiedziała, że zakład zostanie uratowany. "Dziękuję panu ministrowi Zbigniewowi Ziobro i ministrowi skarbu Dawidowi Jackiewiczowi, który właśnie w tej chwili razem z zespołem finalizuje umowę, dzięki której zakłady będą dalej funkcjonowały. Jak powiedział nam jeden z wiceministrów - to będzie kwitnący zakład" - mówiła Beata Szydło.

Premier podkreślała, że decyzja w sprawie kopalni "Jaźwica" to dowód na - jak zaznaczyła - przywiązanie do postulatu reindustrializacji Polski. Obecny na konferencji minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro dziękował Beacie Szydło za podjęcie działań w sprawie chęcińskiej kopalni. Jak przekonywał, złe decyzje w sprawie zakładu podjęto za rządów PO-PSL.

Kilka dni temu poinformowano, że Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych, do których należy kopalnia "Jaźwica", kupi za 60 milionów złotych Agencja Rozwoju Przemysłu.
Premier zapowiedziała również, że niedługo całościowy plan dla górnictwa przedstawi minister energii Krzysztof Tchórzewski.