Być może trzeba będzie uruchomić nawet i taki apel prezydenta Dudy bezpośrednio do prezydenta Putina o zwrot tego wraku i to jest też w naszym myśleniu taka koncepcja aby dać to pod rozwagę prezydentowi Dudzie – powiedział w #dziejesienazywo w Wirtualnej Polsce minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

"Czekam na analizy, czy te prośby, które zostały zgłoszone przed laty, są obecnie wystarczające, by oczekiwać formalnej odpowiedzi ze strony rosyjskiej" – mówił Waszczykowski w rozmowie z Pawłem Lisickim.

Poinformował, że strona polska będzie próbowała zwracać się do instytucji rozjemczych i arbitrażowych o zwrot naszego mienia.

Na pytanie o rolę Władimira Putina minister powiedział: - To jest człowiek, który decyduje o wszystkim w Rosji. Jeśli odpowiedź nadal będzie negatywna, będziemy zwracać się formalnie do naszych sojuszników o wsparcie. Bądź to bilateralne, bądź instytucjonalne. Tego nie było ze strony poprzedniego rządu, były zapytania nieformalne - podkreślił Waszczykowski.