W kontaktach Moskwy z Warszawą przydałyby się nowe pomysły. O tym dziś napisała rządowa „Rossijskaja Gazieta”. Dziennik odniósł się do rozpoczynających się w rosyjskiej stolicy polsko - rosyjskich konsultacjach na szczeblu wiceministrów spraw zagranicznych.

„Rossijskaja Gazieta” stwierdza, że w ciągu 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej został wykonany znaczący skok jakościowy w stosunkach polsko - rosyjskich. „Rozwijała się współpraca, funkcjonowały międzyresortowe komisje i trwał dialog międzyparlamentarny” - przypomina dziennik. Gazeta jednak dodaje, że ostatnie dwa lata charakteryzowały się zamrożeniem kontaktów.

Tłumaczy, że po dojściu do władzy partii Prawo i Sprawiedliwość nowy szef polskiego MSZ zaproponował Moskwie wymianę opinii i stwierdził, iż „pierwszy wyciąga rękę”. „Jeśli tak jest rzeczywiście, to jesteśmy gotowi wysłuchać tych propozycji” - powiedział Rossijskoj Gaziecie wiceminister spraw zagranicznych Rosji Władimir Titow. To on będzie rozmawiał o przyszłości kontaktów między naszymi krajami z wiceszefem polskiego MSZ Markiem Ziółkowskim.