Przywódcy Rady Europy solidarni z Turcją. Sekretarz generalny Rady Thorbjorn Jagland w reakcji na dzisiejszy zamach w Stambule napisał, że "odpowiedź na akty terroru musi być stanowcza". Zamach potępiła także przewodnicząca Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Anne Brasseur.

Thorbjorn Jagland w swym komunikacie wyraził kondolencje rodzinom ofiar i solidarność z władzami Turcji. Jak podkreślił, atak dotknął nie tylko Turcję, lecz nas wszystkich. "Terroryści próbują osłabić naszą wiarę w wyznawane wartości i sposób naszego życia - ale to im się nie uda" - oświadczył sekretarz generalny Rady Europy. Zauważył, że jedynie przez wspólnie uzgodnione i zdecydowane działania można się uporać z tym zagrożeniem.

Przewodnicząca Zgromadzenia Parlamentarnego Anne Brasseur zapewniła Turcję, że może liczyć na wsparcie w walce z terroryzmem i brutalnym ekstremizmem. "Obowiązkiem wszystkich demokratycznych sił politycznych jest stanąć naprzeciw radykalizacji, nienawiści i terrorowi" - napisała Anne Brasseur.