Instytut Pamięci Narodowej zaprasza dzieci w historyczną podróż. "Wojenna odyseja Antka Srebrnego" to komiksowy cykl skierowany do najmłodszych. Obrazkowe historyjki wydane też w formie pakietu uzupełniają puzzle, gra planszowa i inne dodatki o charakterze edukacyjnym.

Jak mówi naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Warszawie dr Tomasz Łabuszewski - komiksowe losy Antka to historia wielu Polaków, którzy w roku 1939 padli ofiarą sowieckiej agresji i walczyli w obronie polskich Kresów, potem byli w ramach represji wywożeni na wschód, a potem drogą przez Afrykę kierowali się z powrotem do Polski.

Cykl o Antku nie trzyma się sztywno faktografii i unika martyrologii, by zaciekawić dzieci historią. Wydane w formie pakietu dodatki mają pogłębiać przekazywaną wiedzę - gra i puzzle wzmacniają i pogłębiają wiedzę poświęconą Siłom Zbrojnym RP, by dzieci w sposób przyjemny i bezwiedny mogły przyswajać duży zakres informacji o losach Polaków w trakcie II wojny światowej.

Prezentowane opowieści obrazkowe i dodatki można wykorzystać zarówno w domu z dzieckiem, jak i do przeprowadzenia lekcji historycznej.Komiksy z cyklu "Wojenna odyseja Antka Srebrnego" można kupić zarówno w pakiecie z grą i puzzlami, jak i oddzielnie. Historia zamyka się obecnie w czterech zeszytach, ale ma mieć kontynuację.