W Warszawie odbędzie się dziś kilka manifestacji. O 13:00 rozpocznie się marsz Wolności i Solidarności organizowany przez PiS w 34 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Uczestnicy demonstracji przejdą przez Aleje Ujazdowskie przed pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze.

Manifestacja ma trwać do 16:00. Organizatorzy spodziewają się około 10 tysięcy uczestników. Część ma przyjechać do Warszawy autokarami, które będą zaparkowane przy ulicy Gagarina. Prawy pas w każdym kierunku będzie wyłączony z ruchu.

O 12:30 z kolei ma się odbyć zgromadzenie kilkuset osób, które zamierzają manifestować pod hasłem "Dość kłamstw w mediach". Utrudnienia w ruchu mogą wystąpić na trasie: Chełmska, Czerska, Dolna, Puławska, Woronicza.

Od 16:45 do 21:00 kolejny marsz ulicami: Świętojańska, Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży, Wiejska, Matejki, Aleje Ujazdowskie, Plac na Rozdrożu do Alei Szucha przed gmach Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Wieczorem od 19:00 do 22:00 są planowane również dwie manifestacje przed domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu. Ruch na ulicach miasta będzie wyłączany tylko w czasie kiedy w danym miejscu będzie się znajdować manifestacja. Policja będzie zabezpieczać wszystkie zgromadzenia.