Senat nie wysłucha informacji rządu na temat Trybunału Konstytucyjnego. Izba w głosowaniu odrzuciła wniosek senatora Bogdana Klicha z PO o uzupełnienie porządku obrad o ten właśnie punkt.

Senator uzasadniając wniosek powiedział, że nie rozumie, dlaczego zwołano to posiedzenie, skoro nie rozpatruje się na nim ważnych spraw. Dodał, że tej chwili najważniejsza jest kwestia praworządności, stabilności państwa prawa i spór wokół Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem Bogdana Klicha, porządek tego posiedzenia, który przewidywał jedynie zmiany w składzie osobowym komisji senackich i wybór przedstawicieli Senatu do Krajowej Rady Prokuratury, można było zrealizować w przyszłym tygodniu.

Wniosek przeciwny wobec propozycji PO zgłosił senator Stanisław Kogut z PiS-u. Polityk powiedział, że dziwi się, że takich wniosków "o demokrację" Platforma Obywatelska nie składała w czerwcu, "kiedy tylnymi drzwiami wprowadzono i otwarto puszkę Pandory dotyczącą Trybunału Konstytucyjnego". Za wnioskiem Bogdana Klicha głosowało 29 senatorów z PO. Przeciw - 55 parlamentarzystów z PiS-u. Nikt nie wstrzymał się od głosu.