Po wyborach parlamentarnych Platforma Obywatelska znalazła się w trudnej sytuacji, ma jednak szansę wyjść na prostą. Tak sądzi kandydat na szefa partii, były wicepremier Tomasz Siemoniak.

Na spotkaniu w Radomsku Tomasz Siemoniak podkreślał, że w tej chwili najważniejsze jest, aby wszyscy członkowie partii chcieli ze sobą współpracować. "Wierzę w to, że możemy znowu być taką wspólnotą ludzi, którzy są 'chorzy na Polskę', w tym sensie, że chcą, żeby w naszym kraju działo się jak najlepiej" - powiedział polityk PO.

Jako przykład dobrej współpracy Tomasz Siemoniak wskazał Łódź. "Bardzo szanuję sukcesy PO w Łódzkiem, rządzenie w samorządzie wojewódzkim, to, że nasza posłanka Hanna Zdanowska wygrała wybory i rządzi Łodzią" - mówił były wicepremier, dodając, że prezydent Łodzi dobrze radzi sobie z zarządzaniem trzecim co do wielkości miastem w Polsce.

Reklama

Tomasz Siemoniak zapewnił, że jeśli zostanie szefem Platformy, będzie chciał w szczególny sposób wspierać jej działalność w mniejszych miejscowościach, takich jak Radomsko, gdzie pozycja partii wciąż nie jest ugruntowana.