Rosja ostrzega partnerów zagranicznych przed prowadzeniem podwójnej gry z terrorystami. Mówił o tym na konferencji prasowej w Moskwie Władimir Putin. Wcześniej rosyjski przywódca spotkał się na Kremlu z prezydentem Francji Francois Hollande'em. Rozpoczynając rozmowy, Hollande stwierdził, że konieczne jest utworzenie „wielkiej koalicji” przeciwko Państwu Islamskiemu. Natomiast Putin mówił o gotowości Rosji do walki ze „wspólnym wrogiem”.
Reklama

Już po spotkaniu rosyjski prezydent przestrzegł partnerów zagranicznych przed prowadzeniem podwójnej gry z terrorystami: „Ci, którzy prowadzą z nimi przestępcze interesy, igrają z ogniem”. Przy okazji Władimir Putin wysoko ocenił działania rosyjskiego lotnictwa w Syrii stwierdzając, że dżihadyści ponoszą dotkliwe straty. Dodał też, że udało się przerwać kanały finasowania Państwa Islamskiego, w pierwszej kolejności nielegalny handel ropą.

„Rosja i Francja są jednomyślne, jeśli chodzi o odnalezienie i ukaranie przestępców odpowiedzialnych za ataki terrorystyczne przeciwko setkom ludzi w różnych krajach” - stwierdził rosyjski przywódca.

Putin poinformował również, że jest gotów kontynuować rozmowy z prezydentem Francji na konferencji klimatycznej, która ma odbywać się w Paryżu. Obaj prezydenci porozumieli się także w kwestii wymiany danych wywiadowczych, dotyczących prowadzenia operacji antyterrorystycznej w Syrii.